Різновиди ледогенераторів. Принцип їх роботи

Льодогенератори - автоматичні пристрої, призначені для виробництва харчового льоду на підприємствах ресторанного господарства. Купити ледогенератор в Україні пропонує компанія "Холодильні системи". Профіль компанії - не тільки і не стільки продаж обладнання, а й нагляд за його експлуатацією, тому "Холодильні системи" пропонують повний комплекс робіт з техобслуговування та ремонту будь-яких холодильних установок.

Всі льодогенератори працюють за єдиним принципом. За рахунок спеціальної помпи вода під напором проникає в випарник, де поступово намерзає. Найчастіше цей випарник виготовляють з міді або сталі. Вода стікає зверху вниз, наповнєю спеціальні формочки і замерзає. Потім намерзлі шматочки льоду, під впливом гарячої води, відколюються і збираються в певному відсіку (бункері). Серцем льодогенератора є компресор, який підтримує стабільну температуру.

Поділ льодогенераторів відбувається за певними критеріями. За формою виробленого льоду:

 • кубикові;
 • лускаті (лусочки льоду товщиною 2 мм);
 • гранульовані.

За типом установки:

 • напольні;
 • настінні.

За типом охолодження:

 • установки з повітряним охолодженням (використовуються при обмежених водних ресурсах);
 • апарати з водяним охолодженням.

При купівлі льодогенератора основну увагу варто звертати на тип охолодження: повітряний або водяний. У першому випадку льодогенератор охолоджується за допомогою циркуляції повітряних мас, а в другому - завдяки воді, яка надходить. Перший спосіб більш економічний, але вимагає додаткового місця для вільного припливу повітря. Льодогенератори другого типу не мають додаткового простору, однак використовують набагато більше води.

За типом подачі води:

 • стаціонарні (підключаються до водопроводу і вимагають установки спеціальних фільтрів);
 • автономні або зливного типу (подача води здійснюється шляхом її заливу у спеціальний отвір).

За розміщенням бункера для зберігання льоду:

 • з виносним бункером;
 • з вбудованим бункером.

Не забувайте, що лід, який виготовляє професійний льодогенератор для бару, використовується винятково для харчових цілей. Тому особливу увагу варто приділити воді, яка надходить в льодогенератор. Вона обов'язково повинна бути очищеною і призначеною для питних цілей. Найкраще використовувати спеціальні пом'якшувачі води і особливі системи хімічного очищення. Вони також сприятливо впливають на фізичне зношування промислового льодогенератора і продовжують термін його експлуатації.

Ще одним фактором, на який варто орієнтуватися, щоб купити льодогенератор є його окупність. Для апаратів невеликої продуктивності вона повинна здійснюватися в межах від трьох місяців до півроку. Логічно, що купівля льодогенератора - це набагато економніше, ніж постійна закупівля замороженої води для виробництва. Тому, варто орієнтуватися на необхідну кількість льоду для вашого кафе чи ресторану на добу.