Що таке чилер: принцип його роботи

Люди, які цікавляться тепловим обладнанням чи працюють в сфері обслуговування таких установок, зазвичай знають, що таке чилер.

Чилер - це агрегат, який призначений для охолодження рідини, яка використовується в якості теплоносія систем кондиціонування. Принцип його роботи заснований на максимально швидкому охолодженні будь-якого теплоносія за допомогою фізичних властивостей робочої речовини і повернення рідини з низькою температурою назад в систему кондиціонування.

Це обладнання широко використовується в металообробці, хімічній, харчовій промисловості, машинобудуванні, металургії, індустрії лиття пластмас для зниження температури рідини, що циркулює в сорочках контуру охолодження і досягнення обладнанням заданої температури.

Головними складовими компонентами чилерів є:
1. Випарник - це теплообмінний пристрій, який призначається для акумулювання тепла у охолоджування речовини теплоносія.
2. Компресор - пристрій, який забезпечує циркуляцію холодоагента в чилері з максимальною температурою до +70 градусів Цельсія і тиском до 3 МПа. Залежно від сфери використання, може бути декількох видів: поршневий, гвинтовий, спіральний, відцентровий, роторний.
3. Конденсатор - механізм для охолодження пари холодоагента.
4. Дросель - спеціальний пристрій, який призначений для зниження тиску і переведення холодоагенту в рідку фазу.

В якості холодоагенту в чилері може циркулювати будь-який різновид охолоджувача - вода, етилен-гліколь, тосол, фреон. Теплоносієм в охолоджувальних установках виступає вода. При цьому нагрітий до температури + 12-15 градусів Цельсія теплоносій приходить з охолоджуваного обладнання у випарник, де холодоагент забирає тепло і нагрівається від непрямого контакту. Як наслідок, холодоагент порівняно швидко закипає, при цьому розширюється і випаровується, переходячи в газоподібний фазовий стан. Теплоносій при цьому охолоджується до температури + 7-10 градусів Цельсія.

Для зниження температурного показника, холодоагент в газоподібному стані надходить в компресор, що підвищує його тиск і, відповідно, температуру від 80 до 90 градусів Цельсія. Після стиснення пари надходять прямо в конденсатор, де здійснюється швидке зниження температури холодоагента завдяки обдуву повітрям з атмосфери. Тепло виділяється назовні і, в разі необхідності, може застосовуватися в фанкойлах для подальшого нагрівання повітря в приміщеннях. Далі холодоагент фільтрується через спеціалізований осушувач, який видаляє з нього зайву вологу, і надходить в дросель, який знижує тиск речовини і переводить його в рідку фазу перед подачею знову у випарник для запуску чергового циклу охолодження теплоносія.

Купити чилер та інше теплове обладнання можна в компанії «Холодильні системи». Ми здійснюємо якісне технічне обслуговування холодильного обладнання за максимально короткі терміни.

Надаємо гарантію на товари від 12 до 36 місяців.

Детальнішу інформацію дивіться на сайті або запитуйте в консультантів.