Як працює компресор холодильний та які основні принципи його роботи?

Більшість аварій компресорів викликані неправильною роботою системи охолодження, в якій встановлений компресор. Завданням експлуатації та технічного обслуговування компанії “Холодильні системи” - виявити та видалити всі дефекти, аби захистити компресор холодильний від несправності, поломки, аварії. Ще перед монтажем все обладнання, яке пропонує наша компанія, проходить повну перевірку на працездатність.

Компресор в холодильній системі відіграє дуже важливу роль, адже він відсмоктує пари хладона з випарника, стискає їх і нагнітає в конденсатор.

Компресор холодильний — це основний і найважливіший елемент системи охолодження.

Він примушує працювати охолоджувальний чинник у системі, забезпечуючи при цьому необхідну масову напругу потоку течії. Одночасно компресор підвищує тиск до необхідного тиску конденсації. Елемент, через який пропливаючий охолоджувальний чинник понижує свій тиск до тиску випаровування, який розділяє охолоджуючу систему на систему з високим тиском і низьким. Якщо до цього додати те, що вартість компресорів складає близько 40-60% від повної системи, то зрозуміло, що це найважливіший і найскладніший елемент охолоджуючої системи. Холодильний компресор виконує такі функції:

  • - відсмоктує пари холодильного агента із випарника, знижуючи в ньому тиск і тим самим підтримуючи низьку температуру кипіння робочого тіла;
  • - стискає пари холодильного агента;
  • - нагнітає пари холодильного агента в конденсатор.

Компресор холодильний працює як тепловий насос, саме це і відрізняє його від компресорів іншого призначення. В залежності від марки компресора, говорять про його основні параметри. Класифікують компресори по багатьох ознаках:

  • - за принципом дії розрізняють: поршневі, ротаційні і турбокомпресори;
  • - по холодопродуктивності компресори бувають: малі (до 14 кВт), середні (від 14 до 105 кВт) і великі (понад 105 кВт);
  • - по числу циліндрів їх ділять на: одно- і багатоциліндрові (двох-, чотирьох-, шести-, восьмициліндрові).
  • - по числу ступенів стиснення: одно-, двуо- і багатоступінчаті.
  • - по використанню хладону: аміачні (А), фреонові (Ф) і т.д.
  • - по розташуванню вісей циліндрів розрізняють компресори: горизонтальні, вертикальні, У-подібні, з розташуванням вісей циліндрів під кутом, і віялоподібні.

Тому перед покупкою таких важливих речей потрібно звертати увагу на компанію, в якої ви це все купуєте. Компанія “Холодильні системи” здійснює монтаж і проводить сервіс на найвищому рівні. Вона робить все, щоб цей найважливіший елемент охолоджуючої системи був справним.

І пам'ятайте, правильне і швидке усунення причини поломки компресора забезпечить уникнення його поломки в майбутньому.